Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /storage/content/61/203261/trettiosjukvm.com/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /storage/content/61/203261/trettiosjukvm.com/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /storage/content/61/203261/trettiosjukvm.com/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284 Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /storage/content/61/203261/trettiosjukvm.com/public_html/wp-includes/post-template.php on line 284
mars 22, 2015
Det finns så många fina lägenheter ute nu tycker jag, så jag kände att jag inte riktigt kan plocka ut bara en att tipsa om. Därför blir det en liten mix där jag plockat ut mina favoriter, hoppas ni gillar det!
En väldigt charmig och fin lägenhet som ger lite inspiration till de som behöver tips kring compact living. Så fint med fönster insatta i väggen mellan sovrum och resten av lägenheten för att låta ljuset flöda in och för att ”öppna upp” lite mer. Himla fin lägenhet som ligger på Kyrkogatan 42B!
En väldigt minimalistisk lägenhet på Skånegatan 33. Alldeles för vitt och stramt för min del men gillar hur de stylat denna lägenhet som är i femtio nyanser av vitt, och älskar att de placerat en blå soffa som ni kan skymta här, som helt bryter av mot allt det andra.
En lägenhet helt i min smak! Älskar de softa tonerna som är helt genomgående, blev lite kär i plankgolvet kombinerat med kakelugnen och alla de vackra bevarade originaldetaljerna. Lite av en dröm, enligt mig. Och drömmen ligger på Nordhemsgatan 68B. Antingen har lägenhetsinnehavaren verkligen lyckats eller så beror det på riktigt bra styling, svårt att utläsa nuförtiden? Tycker ni inte? Skitsnygg oavsett.
Jag håller med Johanna, så jäkla smart lösning gällande att gömma tv:n på ett snyggt sätt i den här lägenheten. Ni ser den inte här, jag vet, och det är ju det som är det magiska! Den gömmer sig i de platsbyggda fönsternischerna och dyker upp endast när den används- så smart! Resten av lägenheten är också värd att kika in sig på, ligger på Plantagegatan 9B!
Kommentera